Prev Next

WIDEO: Regulacje rynku internetowego mają ułatwić życie branży internetowej

Michał Boni, Róża Gräfin von Thun podczas panelu Forum IAB.

- Jeśli chcemy nie być wydziedziczeni z nas samych i naszych danych, to musimy na nowo zbudować równowagę między obywatelska potrzebą ochrony prywatności, a przyjaznymi rozwiązaniami dla biznesu, respektującymi te prawa obywatelskie – mówił podczas pierwszego dnia Forum IAB Michał Boli, minister administracji i cyfryzacji.

Zaznaczył jednocześnie, że nie chodzi o tworzenie nowych regulacji, które utrudniałyby funkcjonowanie polskim firmom, ale objęcie pracami legislacyjnymi te obszary, które z racji szybkiego rozwoju techniki, nie podlegają żadnej regulacji. Paneliści podkreślali, że pewne uregulowania zarówno rynku telekomunikacyjnego, pocztowym jak i ochrony danych osobowych we wszystkich krajach będących członkami Unii Europejskiej, mogą tylko ułatwić działalność biznesową, w tym handel elektroniczny.

Minister Boni, zgodził się również, że wraz z przedstawicielami IAB Polska, istnieje szansa wypracować nowej formuły informowania użytkowników sieci o tym, że właściciele stron internetowych zbierają i przetwarzają informacje zawarte w plikach cookies, pozostawianych przy odwiedzaniu stron www.

Zobaczcie fragmenty z tej debaty, którą prowadził Tomasz Machała:

Robert Stępowski

Robert Stępowski

Z pochodzenia rawiak z zamieszkania warszawiak. Serce, duszę i cały wolny czas oddałem pisaniu w październiku 2000 roku i tak jest do dziś. Pierwszym moim opublikowanym tekstem był wywiad z Ryszardem Rynkowskim. Później zakochałem się także w marketingu miejsc. Żyję tym co robię. Robię to czym żyję.

Lubię pisać o tym, na czym się znam. Dlatego ten blog poświęcony jest mediom, tym tradycyjnym i społecznościowym, content marketingowi i brandingowi personalnemu. Często pojawiać się tu będą także tematy z szeroko rozumianego obszaru lifestyle.

czytaj więcej...

Najpopularniejsze tematy

  • Zamów książkę

    Wszystkie opublikowane na blogu TrescJestNajwazniejsza.pl materiały są własnością Roberta Stępowskiego. Jeśli chcesz je wykorzystać skontaktuj się z autorem.