Prev Next

Szklane i rozpadające się domy Warszawy

Warszawa, ul. Łucka

Mieszkam w centrum Warszawy. Choć właściwie to już Wola. Ciekawe miejsce jak na centrum stolicy. Szklane biurowce, a obok rozpadające się i wyludnione kamienice.

Przyjeżdżasz do Warszawy, wysiadasz z pociągu, wychodzisz przed dworzec centralny i co widzisz? Beton, beton, beton…

Mało ciekawy widok. Ludzie gdzieś biegną, samochody stoją w korkach i trąbią od czasu do czasu.

Wiele osób mówi „tu się nie da mieszkać”.

Ale wystarczy wyjść na obrzeża śródmieścia, choćby w okolice Woli, czy Ochoty, aby zobaczyć miejsca niebywałe. Zarośnięte krzaczorami działki (choć ostatnio działka – podobno Kulczyka – przy biurowcu KB została wykarczowana, nie wiem, czy ze względów bezpieczeństwa, estetyki, czy może szykuje się na niej jakaś inwestycja), spadający z budynków tynk, opustoszałe kamienice, jakieś szopy, komórki… Przejdźcie ulicą Łucką, Żelazną, może też Chmielną od Miedzianej, czy Pańską (obok redakcji „Rzepy”).

To wszystko wygląda fenomenalnie, zwłaszcza, gdy rozejrzymy się wokół siebie i dostrzeżemy te wszystkie nowoczesne bloki, wieżowce, pseudo apartamentowce.

Powoli znikają te miejsca. Są burzone, a na ich miejscu od razu, lub niebawem, wyrastają kolejne, nowoczesne budynki.

Ze względów estetycznych – szkoda. Mając jednak na myśli rozwój naszej stolicy – dobrze się dzieje.

Więcej zdjęć, które niedawno zrobiłem podczas jednego z moich nielicznych spaceru, znajdziecie na Facebooku.

Treść Jest Najważniejsza – także ta fotograficzna :)

Warszawa 2012 roku.

Robert Stępowski

Robert Stępowski

Z pochodzenia rawiak z zamieszkania warszawiak. Serce, duszę i cały wolny czas oddałem pisaniu w październiku 2000 roku i tak jest do dziś. Pierwszym moim opublikowanym tekstem był wywiad z Ryszardem Rynkowskim. Później zakochałem się także w marketingu miejsc. Żyję tym co robię. Robię to czym żyję.

Lubię pisać o tym, na czym się znam. Dlatego ten blog poświęcony jest mediom, tym tradycyjnym i społecznościowym, content marketingowi i brandingowi personalnemu. Często pojawiać się tu będą także tematy z szeroko rozumianego obszaru lifestyle.

czytaj więcej...

Najpopularniejsze tematy

  • Zamów książkę

    Wszystkie opublikowane na blogu TrescJestNajwazniejsza.pl materiały są własnością Roberta Stępowskiego. Jeśli chcesz je wykorzystać skontaktuj się z autorem.