Prev Next

Stępowski i Jakóbiak w „Maglu towarzyskim”

Katolina Korwin-Piotrowska. „Magiel towarzyski”.

„Magiel towarzyski” (TVN Style) przypomniał historię dotyczącą Łukasza Jakóbiaka i agencji PR, którą opisałem na tym blogu trzy tygodnie temu.

Ponad 10 tys. unikalnych użytkowników na moim blogu www.TrescJestNajwazniejsza.pl w ciągu jednego dnia i niemal 14 tys. wyświetleń tekstu „Łukasz Jakóbiak, jego 20 m kw i agencja PR w tle”. Opisałem w nim reakcję Łukasza Jakóbiaka (straszenie mnie prawnikiem i sądem jeśli nie usunę, lub nie przeredaguję notki) na zawarte w nim informacje.

Przyznaję. Te statystyki zrobiły na mnie wrażenie.

Przypuszczałem jednak, że sprawa już dawno umarła, kiedy faktycznie wyjaśniliśmy sobie wszystko z Łukaszem i agencją Livebrand Communications.

Zresztą analizę tego kryzysu także starałem się przeprowadzić.

Mówili o nas w „Maglu…”

- Tekst, który jest w internecie i faktycznie można go przeczytać… (już nie można – przyp. ja) – zaczęła Karolina Korwin-Piotrowska.

- Polecamy wszystkim. Ciekawa lektura – dodał Tomasz Kin. (…) – Znamienne, że tekst ten, zrobił większą karierę, niż sam program „20 m kw Łukasza” – dodał.

Jak się okazuje, opisana przeze mnie historia, wciąż żyje. Niedawno, przez kilka minut, omawiano ją w „Maglu towarzyskim”. Zresztą przyznać trzeba, że prowadzący bardzo fajnie sprawę opisali i podsumowali. Dokładnie w takim duchu, na jakim mi zależało i co wielokrotnie podkreślałem w tekście. Mianowicie, chodzi o to że współpraca z profesjonalną agencją PR nie jest niczym złym. Także, jeśli ma ona pomagać w budowaniu osobistej marki. Nie zmienia to jednak faktu, że że część widzów Łukasza, która uwierzyła w bardzo konsekwentnie budowany przez niego mit, poczuła się trochę oszukana.

Na wszelki wypadek podkreślę. Agencja PR nie stworzyła Łukasza, ale mu pomagała i pomaga.

Nie spodziewałem się, że faktycznie tekst wraz z moim komentarzem, którego dziś w sieci już nie ma, będzie kopiowany i rozsyłany. O tym, że tak się działo mówiła prowadząca i nawet pokazywała na kartkach wydrukowany tekst wraz ze zdjęciami z Kongresu Profesjonalistów PR w Rzeszowie.

Na wszystkich materiałach pochodzących z mojego bloga, podane było źródło, czyli adres TrescJestNajwazniejsza.pl – co niezwykle cieszy.

ZOBACZ PROGRAM, O KTÓRYM PISZĘ>>>

Zatrudnić mnie nie chciała

Korwin-Piotrowska wspomina również, że nim Łukasz Jakóbiak ruszył ze swoim programem, poznała go, gdy ten namawiał ją do udziału w jego internetowym show.

Ciekaw jestem, czy pani Karolina, pamięta kiedy i w jakich okolicznościach my się poznaliśmy :) Już śpieszę z podpowiedzią.

Poznaliśmy się na rozmowie rekrutacyjnej, którą prowadziła pani Karolina, a ja ubiegałem się o pracę. Już dokładnie nawet nie pamiętam, czy miała to być praca w Plejadzie, czy jakimś innym projekcie show-biznesowym TVN-u. Rozmowa miała miejsce zapewne około lutego 2011 roku. Nawet zakwalifikowałem się do drugiego etapu, niestety na nim poległem, gdyż byłem zbyt szczery :) Opowiadałem więcej o marketingu terytorialnym niż o gwiazdach, gwiazdeczka, plotkach, ploteczkach, a także programach rozrywkowych TVN. Prowadzący rozmowę, czyli Karolina Korwin-Piotrowska i Tomasz Plata uznali, że niestety moja pasja marketingowa jest tak duża, iż nie sprawdzę się w newsach dotyczących polskiego show-biznesu.

Chyba, a nawet na pewno, mieli rację.

Jak się jednak okazuje, życie płata nam niespodzianki i dwa lata po tej rozmowie, sama Korwin-Piotrowska wspomniała o mnie w swoim programie.
Cieszyć się czy smucić? ;)

Gdyby nie to, że wspomniał mi o tym materiale ksiądz proboszcz (sic!) nie wiedziałbym nawet, że mój tekst był „maglowany” w „Maglu towarzyskim”.

Poniżej kilka zdjęć z tego programu.

Robert Stępowski

„Magiel towarzyski” TVN Style.

„Magiel towarzyski” TVN Style.

 

Robert Stępowski

Z pochodzenia rawiak z zamieszkania warszawiak. Serce, duszę i cały wolny czas oddałem pisaniu w październiku 2000 roku i tak jest do dziś. Pierwszym moim opublikowanym tekstem był wywiad z Ryszardem Rynkowskim. Później zakochałem się także w marketingu miejsc. Żyję tym co robię. Robię to czym żyję.

Lubię pisać o tym, na czym się znam. Dlatego ten blog poświęcony jest mediom, tym tradycyjnym i społecznościowym, content marketingowi i brandingowi personalnemu. Często pojawiać się tu będą także tematy z szeroko rozumianego obszaru lifestyle.

czytaj więcej...

Najpopularniejsze tematy

  • Zamów książkę

    Wszystkie opublikowane na blogu TrescJestNajwazniejsza.pl materiały są własnością Roberta Stępowskiego. Jeśli chcesz je wykorzystać skontaktuj się z autorem.