Prev Next

Noc w pałacu, a życie toczy się obok

Pałac Będlewo (w piątek 26.10.2012 bez śniegu).

Pałac Będlewo jesienią prezentuje się pięknie. Noc w pałacu, noc w dobrym hotelu, samochód i swój własny świat. A co dzieje się obok wiemy tylko z facebooka.

Będlewo to miejscowość znajdująca się około 30 km od Poznania. Dawny pałac Potockich należy do Instytutu Matematyki Polskiej Akademii Nauk.

Ja i matematyka. Na samą myśl o tym, źle mi się spało. W łóżku, w którym na co dzień sypiają właśnie matematycy. Moje „lęki” minęły, na szczęście dość szybko, bo miejsce (park, pałac) w pełnym słońcu wygląda naprawdę cudnie.

W ukochanym świecie marketingu

Na zaproszenie Związku Miast Polskich i Performance Media uczestniczyłem w zamkniętym, corocznym Spotkaniu Biur Promocji (oczywiście pracowników tych biur). Byłem jedyną osobą spoza samorządowego kręgu, co oczywiście jest dość miłe i świadczy o tym, że środowisko samorządowców i osób zajmujące się marketingiem miejsc docenia moją pracę na rzecz rozwoju tej dziedziny.

O samym przebiegu konferencji pisał nie będę, gdyż wszystko na ten temat zainteresowani niebawem znajdą na www.MarketingMiejsca.com.pl

Kupujesz wakacyjny wyjazd na targach?

Jadąc do Będlewa odwiedziłem w Poznaniu największe w naszym kraju targi turystyczne TOUR SALON. I mam kilka spostrzeżeń:

1)    Bardzo mało odwiedzających – czyli potencjalnych, indywidualnych klientów. Zapewne ktoś stwierdzi, że targi mają charakter biznesowy. Jeśli tak jest w istocie, to zdecydowanie tańsze byłoby zorganizowanie zamkniętej imprezy w hotelu bez konieczności budowania stoisk i całej logistyki;

2)    Nie dziwi mnie fakt, że nie ma tam ludzi. Kto dziś biega po targach, aby znaleźć ofertę wakacyjnego wyjazdu? Siadamy przed komputerem lub z tabletem i przeglądamy propozycje biur podróży nie ruszając się z kanapy i na dodatek bez konieczności płacenia 25 zł za wstęp na targi (sic!);

3)    Fajne stoisko Małopolski – prawda? Widać je w tle na zdjęciu.

Oczywiście ja na tle stoiska Małopolski Tour Salon w Poznaniu.

W drodze do Poznania i z powrotem, przeczytałem ¾ książki „Bloger” autorstwa wybitnego, polskiego blogera Tomasza Tomczyka „Kominka”. O samej książce napiszę oddzielną notkę. Muszę przecież dokończyć czytać.

O książce Kominka niebawem na moim blogu www.TrescJestNajwazniejsza.pl

Za pałacowym murem

I właśnie teraz rozpoczynam akapit (może dwa akapity), który zapowiedziałem już we wstępie.

Nie macie wrażenia, że czasami, albo nawet bardzo często żyjecie w oderwaniu od realnego świata? Jak wygląda Wasze życie, dzień? Samochód, spotkanie, restauracja, hotel, samolot, czasami pociąg, ale tylko wygodny z wagonem restauracyjnym i miejscówkami. Odpada TLK, Regio, koleje regionalne należące do marszałków województw.

Przejedźcie się PKS-em. Ja jeżdżę. Do Będlewa też pojechałem PKS-em, a następnie szedłem od przystanku do pałacu 3 km z kobietą, która mieszka w Będlewie (nie w pałacu tylko w tej wiosce).

Żyjemy szybko. Świat oglądamy przez szybę auta lub na facebooku, a drogę do celu wyznacza nam GPS.

Świat nie kończy się i nie zaczyna w pałacu, podczas biznesowego spotkania, ani w czterogwiazdkowym hotelu. W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu.

Ja noc spędziłem w pałacu, ale prawdziwe życie toczy się za jego murem. Zauważyliście? Wiem, że nie skomentujecie, ale pomyślcie jak żyją inni. Uwierzcie, że ludzie żyją nawet bez internetu, tak jak towarzyszka mojej pieszej wędrówki od przystanku do pałacu.

Robert Stępowski

Sufit w pałacowej jadalni.

Robert Stępowski

Z pochodzenia rawiak z zamieszkania warszawiak. Serce, duszę i cały wolny czas oddałem pisaniu w październiku 2000 roku i tak jest do dziś. Pierwszym moim opublikowanym tekstem był wywiad z Ryszardem Rynkowskim. Później zakochałem się także w marketingu miejsc. Żyję tym co robię. Robię to czym żyję.

Lubię pisać o tym, na czym się znam. Dlatego ten blog poświęcony jest mediom, tym tradycyjnym i społecznościowym, content marketingowi i brandingowi personalnemu. Często pojawiać się tu będą także tematy z szeroko rozumianego obszaru lifestyle.

czytaj więcej...

Najpopularniejsze tematy

  • Zamów książkę

    Wszystkie opublikowane na blogu TrescJestNajwazniejsza.pl materiały są własnością Roberta Stępowskiego. Jeśli chcesz je wykorzystać skontaktuj się z autorem.