Prev Next

Gratulacje dla Andrzeja Tucholskiego!

"Admiralette" pierwsza książka Andrzeja Tucholskiego

„Admiralette” pierwsza książka Andrzeja Tucholskiego

Andrzej Tucholski (jestkultura.pl) wydał książkę „Admiralette”. Zrobił to sam, na zasadzie self-publishingu, stąd mój prawdziwy podziw i szczere gratulacje.

Uwielbiam ludzi konsekwentnych, logicznie i kompleksowo myślących oraz działających, a jednocześnie potrafiących i chcących spełniać swoje marzenia, zwłaszcza jeśli ich realizacja wymaga wkładu pracy i zaangażowania.

Właśnie tak postępuje Andrzej Tucholski, twórca bloga jestkultura.pl. Być może komuś się wydaje – „ooo wielkie rzeczy napisać książkę – też bym mógł”. Jeśli możesz, to napisz. Pewnie powiesz, że Ci się nie chce. A widzisz, Andrzejowi się chciało.

Wcale nie jest takie proste codziennie pisać coś na bloga, nawet jeśli w czasie pisania książki część notek blogowych pochodziła z tzn. folderu wpisów awaryjnych, a do tego pisać, pisać i pisać.

Pisanie książki, wymaga naprawdę szeregu godzin ciężkiej, rzemieślniczej, a nie artystycznej pracy. Siedzisz i stukasz w klawiaturę, a po kilku godzinach okazało się, że napisałeś tylko 10 tysięcy znaków.

Andrzej zrobił to, o czym w swoich książkach pisze Kominek. Prowadzi blog o kulturze, teraz napisał książkę, później będą kolejne, może za jakiś czas ktoś zechce te historie zekranizować. Tworzy cały kulturalny ekosystem. Blog jest dla niego punktem wyjścia, miejscem promocji, ale przestaje być celem sam w sobie.

Zobaczcie jak prosto wydać samemu książkę. Nawet Andrzej, tak jak Kominek, swoją pierwsza książkę wydał sam, na zasadzie self-publishingu. Dzięki temu nie musiał ani wydawcy szukać, ani uzgadniać z nim szczegółów dotyczących treści, dystrybucji, promocji etc… Na wszystko miał wpływ. Sam decydował o każdym szczególe.

Fakt, że teraz zapewne już wydawcy zaczną zgłaszać się do niego i Andrzej ulegnie, bo jednak wydawanie samemu książek jest bardzo czasochłonne. Samemu trzeba odpisać na każdy mail, na każdą propozycję. Samemu wiele propozycji złożyć trzeba, aby książka się sprzedawała. Wydawnictwo, wiele tego typu obowiązków z autora zdejmuje.

Andrzej poszedł na całość. Jego książka jest również na Amazon.com i całkiem fajnie się sprzedaje.

Gratuluję! Zwłaszcza, że już niebawem, wywiad z Andrzejem Tucholskim znajdzie się również w mojej książce.

O pewnych „sytuacjach” związanych z Andrzejem przeczytacie także tutaj>>>

Robert Stępowski

Chętnie pomogę Ci wydać książkę na zasadzie self-publishingu. Napisz do mnie>>>

Robert Stępowski

Z pochodzenia rawiak z zamieszkania warszawiak. Serce, duszę i cały wolny czas oddałem pisaniu w październiku 2000 roku i tak jest do dziś. Pierwszym moim opublikowanym tekstem był wywiad z Ryszardem Rynkowskim. Później zakochałem się także w marketingu miejsc. Żyję tym co robię. Robię to czym żyję.

Lubię pisać o tym, na czym się znam. Dlatego ten blog poświęcony jest mediom, tym tradycyjnym i społecznościowym, content marketingowi i brandingowi personalnemu. Często pojawiać się tu będą także tematy z szeroko rozumianego obszaru lifestyle.

czytaj więcej...

Najpopularniejsze tematy

  • Zamów książkę

    Wszystkie opublikowane na blogu TrescJestNajwazniejsza.pl materiały są własnością Roberta Stępowskiego. Jeśli chcesz je wykorzystać skontaktuj się z autorem.